Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017

ΑΕΚ-Ολυμπιακός 3-2: Απίθανη ανατροπή της ΑΕΚ...

Ο Μάριν στο 22'΄με εκπληκτικό πλασέ άνοιξε το σκορ και στο 46 ο Οφόε πέτυχε το 0-2! - Ο Χριστοδουλόπουλος ...
στο 64' και στο 80' με τρομερή εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2! Δεκάλεπτη διακοπή του αγώνα στο 70' λόγω δακρυγόνων που έπεσαν εκτός γηπέδου

Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς διεξάγεται στο ΟΑΚΑ με αντιπάλους την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του.

90'+3': Ο Ζιλέ πέφτει στην περιοχή ο Σιδηρόπουλος δείχνει παίζεται, αλλά υπάρχει νέα ένταση μεταξύ των παικτών. Κόκκινες κάρτες σε Τσόσιτς και Ένχελς

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάια

90' ΓΚΟΛ: Ο Λιβάια αδειάζει την άμυνα κάνει την σέντρα σουτ κι ο Μάνταλος από κοντά πετυχαίνει την ολική ανατροπή διαμορφώνοντας το 3-2 για την ΑΕΚ!

87': Ο Αραούχο μπαίνει στην περιοχή, όμως ο Ένχελς βάζει την κόντρα και γλιτώνει τον Ολυμπιακό, ενώ κερδίζει και το φάουλ από τον Αργεντινό!

84': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Διώχνουν οι αμυντικοί.

83': Ο προπονητής του Ολυμπιακού αποβάλλεται από τον Σιδηρόπουλο μετά τις έντονες διαμαρτυρίες του.

82': Ο Πάρντο αντί του Καρσελά η 3η αλλαγή του Χάσι.

80' ΓΚΟΛ: Ο Χριστοδουλόπουλος το εκτελεί και η μπάλα καρφώνεται στα δίχτυα του Καπίνο για 2-2! Ο Έλληνας διεθνής μέσος έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει Καπίνο.

79': Σκληρό φάουλ του Ζιλέ στον Γαλανόπουλο και κίτρινη κάρτα στον Βέλγο. Η μπάλα στα 12 μέτρα έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού.

77': Ο Λιβάια ο οποίος είναι εξαιρετικός μπαίνει στην περιοχή όμως κάνει κακή σέντρα

73': Από το φάουλ του Χριστοδουλόπουλου ο Αραούχο πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Καπίνο μπλοκάρει σταθερά

71' Ζντίελαρ αντί Ρομαό με τον Ταχτσίδη να περνά στο κέντρο της άμυνας

71': Το εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και μπλοκάρει ο Καπίνο

Μετά από 10 λεπτά ο αγώνας ξαναρχίζει με το φάουλ της ΑΕΚ

Ο διαιτητής ενημέρωσε ότι η διακοπή είναι προσωρινή, αλλά θα πρέπει να καθαρίσει πρώτα η ατμόσφαιρα.

ΔΙΑΚΟΠΗ στον αγώνα. Δακρυγόνα που έχουν πέσει εκτός γηπέδου, αλλά ήδη έχουν επηρεάσει την ατμόσφαιρα και ο Σιδηρόπουλος έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Δείτε το βίντεο από τη στιγμή που αποχωρούν οι παίκτες των δύο ομάδων.