Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Η ΠΙΟ…ΚΟΥΦΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – Δεν θα πιστέψετε γιατί είδε την κόκκινη κάρτα τερματοφύλακας

Οι Πολ Σκόουλς, Ράιαν Γκιγκς, Γκάρι Νέβιλ, Φιλ Νέβιλ και Νίκι Μπατ, η class of ’92 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και συνιδιοκτήτες της...
ερασιτεχνικής Σάλφορντ, είδαν τον τερματοφύλακα της ομάδας τους να αποβάλλεται επειδή… ούρησε την ώρα του αγώνα!

Ο Μαξ Κρόκομπ δεν… κρατήθηκε στην αναμέτρηση της ομάδας του στην έδρα της Μπράντφορντ για τη National League North και με το σκορ 2-1 υπέρ της Σάλφορντ στο 87ο λεπτό, αποφάσισε να τα παρατήσει το παιχνίδι και να κάνει την ανάγκη του πίσω από την εστία.

Ο διαιτητής τον αντιλήφθηκε και του έδειξε κόκκινη κάρτα, χωρίς να καταλάβουν όλοι τον λόγο, αρχικά…

Αλλά λίγο μετά ήρθε η εξήγηση από το twitter των γηπεδούχων, που αισθάνθηκαν πως έπρεπε να συμπληρώσουν τη φράση «δεν είναι αστείο», ώστε να το πιστέψουν οι ακόλουθοί της.

Στο τέρμα κάθισε ο Ρίτσι Άλεν στα τελευταία λεπτά και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του, την ώρα που ο Κρόκομπ κινδυνεύει με τιμωρία τριών αγωνιστικών.